Çanakkale Turu

Marmara Bölgesi’nin öne çıkan kentlerinden olan Çanakkale, sahip olduğu tarihi yapılar ve doğal güzellikler ile birlikte yılın her dönemi ziyaretçilerin akın ettiği bir şehirdir. Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı topraklar üzerinde kurulu olan şehirde çok sayıda abide, şehitlik ve müze bulunduğu için dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlayan Çanakkale, gezilecek yerler ve keşfedilecek doğal güzellikler bakımından oldukça zengindir.

Oldukça geniş yeşil ormanlık arazilere sahip olan Çanakkale’de gün boyu keyifle vakit geçirebileceğiniz birçok destinasyon bulunmaktadır. Çanakkale’deki gezilerinizde şehir merkezindeki müzeleri ziyaret ettikten sonra Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na geçebilir ve üzerinde destan yazılmış topraklardaki abideleri, şehitlikleri ve birbirinden etkileyici yapıları gezebilirsiniz.

Çanakkale’de gezilecek yerler; Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Şehitler Abidesi, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Aynalı Çarşı, Truva Atı, Çanakkale Deniz Müzesi, Bozcaada Müzesi, Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bozcaada Göztepe ve Ayazma Pınarı Tabiat Parkı olarak sıralanmaktadır.

Hakkımızda

Hızlı Erişim

İletişim

Konum

Copyright @ 2022 Bursa Web Tasarım
HEMEN ARA
×